• Grupa SKRZATY (6-latki)
          rok 2021/2022
          • Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"

Skrzaty zrealizowały 4 lekcję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #DzieciUcząRodziców pt. “Świąteczna Opowieść”. Dzieci dowiedziały się dlaczego i jak należy pomagać innym oraz poznały świąteczne tradycje i zwyczaje. Przedszkolaki chętnie wykonały zadania i kartki świąteczne dla rodziców.

• W ramach realizacji projektu edukacyjnego "CO SŁONKO WIDZIAŁO" zorganizowano

i rozstrzygnięto w grupie Skrzaty konkurs plastyczny pt. „Wesołe Słoneczko”. ☀️☀️☀️

I miejsce: Leon Synowski

II miejsce: Nikodem Czajowski

Serdecznie gratulujemy !!! 👏👏👏

Więcej zdjęć w galerii smiley

• Dzień Pluszowego Misia

25 listopada grupa Skrzaty obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia.🐻   W tym dniu czekało na dzieci dużo miłych zadań i zabaw.  Skrzaty poznały historię pluszowego misia, samodzielnie wykonały opaski z misiami, rozwiązywały zagadki o misiach z bajek, układały puzzle i kolorowały misie. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.   smiley

• Projekt edukacyjny „CO SŁONKO WIDZIAŁO”

Grupa SKRZATY rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego „CO SŁONKO WIDZIAŁO”. Dzieci zapoznały się z postacią i twórczością Marii Konopnickiej oraz z uwagą słuchały wybranych wierszy. Wspólnie przygotowały kącik czytelniczy i wykonały słoneczko.

Założeniem projektu „CO SŁONKO WIDZIAŁO” jest wprowadzanie dzieci w otaczający świat poprzez piękno literatury dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej, promowanie czytelnictwa, literatury polskich autorów, wzbogacanie wiedzy i słownictwa.

• Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"

Grupa Skrzaty zrealizowała kolejną lekcję w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #DzieciUcząRodziców. Tematem zajęć był "Magiczny las". 🌲🐇 🦊 🦔 🌳   Dzieci przypomniały sobie: czym jest las oraz podstawowe zasady zachowania się w lesie. Poznały budowę lasu, popularne gatunki drzew oraz kilka ciekawostek o zwierzętach leśnych. Dzieci chętnie wykonały zaproponowane zadania.

Zapraszamy do galerii zdjęć smiley

• Dzień Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą święta był amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, który powiedział, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Z tej okazji Skrzaty dziś na zajęciach pogłębiały wiedzę przyrodniczą. Poznały budowę drzewa, ich rodzaje oraz znaczenie dla człowieka i przyrody. Dzieci wspólnie wykonały i ozdobiły drzewo dębu. Więcej zdjęć w galerii.smiley

• Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"

Grupa Skrzaty bierze udział w III edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Dzieci zrealizowały 1 lekcję projektu - "Bezpieczny uczeń".

Zapraszamy do galerii.smiley

• Dary Jesieni

• PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Dzisiaj nasze Przedszkolaki powitały jedną z najpiękniejszych pór roku – jesień.

Na zajęciach Skrzaty wykonały jesienne witraże. Było bardzo kolorowo i wesoło.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

• DZIEŃ KROPKI

15.09.2021 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia.
            W tym dniu Skrzaty zobaczyły film The Dot i poznały historię Vashti -  dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzieci pokolorowały kropki, z których wyczarowały wielkie kolorowe kule.
              Zapraszamy do galerii zdjęć :)
          • Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba

W tym roku po raz pierwszy 7 września obchodzony był, z inicjatywy ONZ, Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba.

Z tej okazji dzieci z grupy Skrzaty obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się, czym jest powietrze i jak należy o nie dbać. Obserwowały i same wykonały kilka ciekawych eksperymentów z powietrzem.

Zapraszamy do galerii zdjęć.smiley