• Grupa ŻUCZKI (4 i 5-latki)
          rok 2021/2022
      • W styczniu swoje 6 urodziny obchodzili Kaja i Staś M.

Życzymy Wam dużo uśmiechu, a mało złości,

Jak najmniej smutków, a wiele radości

i samych wspaniałych chwil w przedszkolu.

Zapraszamy do galerii.

•  Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Odpoczynku od codziennego zabiegania, chwili zadumy. Dużo zdrowia. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

• W listopadzie swoje urodziny obchodziła Ola W.

Było głośne STO LAT i życzenia od całej grupy.smiley

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Żuczki obchodziły dziś Dzień Pluszowego Misia 🐻, oglądały film o historii Pluszowego Misia. Poznały misie z bajek i te żywe. Sam Kubuś Puchatek za pośrednictwem Pani przesłał zadania dla dzieci. Była m.in. praca plastyczna z pluszowym misiem, gimnastyka z misiami, dzieci pomagały ubrać się misiom adekwatnie do pogody i wiele innych zabaw. Po zakończeniu zadań Puchatek przekazał dla dzieci Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.

• W ramach Projektu Edukacyjnego "CO SŁONKO WIDZIAŁO" został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Wesołe Słoneczko". Zadaniem dzieci było wykonać, dowolną techniką słonko, które stanie się maskotką projektu. W konkursie wzięło udział 11 przedszkolaków. Jury miało WIELKI problem, gdyż wszystkie prace były były piękne.

I miejsce: Weonika Mijal

Wyróżnienia otrzymali:

Nikola Piwowarczyk, Aleksandra Kozyra, Aleksandra Wolicka, Nikola Kiełbus, Kamila Dudoń, Stanisław Miśkowiec, Nina Nowak, Kaja Barcik, Helena Mucha, Bardosz Dębski

GRATULUJEMY !!!

• Dziś grupa Żuczki bawiła się kolorami. Dzieci zapoznały się z kolorami podstawowymi ( żółty, czerwony i niebieski). Dowiedziały się jakie barwy należy połączyć, aby otrzymać kolory pochodne jak pomarańczowy, zielony czy fioletowy.

• Żuczki w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej ,, Z ekologią i zdrowiem na Ty,, dowiedziały się jak zmienia się kropla wody, jak wygląda krążenie wody w przyrodzie. Dzieci wiedzą już jak ważna jest woda do życia i że wodę należy oszczędzać i o nią dbać.

• W tym tygodniu poznaliśmy różne rodzaje ziarna i pieczywa oraz dowiedzieliśmy się jak i dzięki komu powstaje chleb. Wiemy już, że mleko dają nam zwierzęta (np. krowa, koza i owca), a produkty przetworzone z mleka to nabiał. Dowiedzieliśmy się też, że do produkcji słodkości potrzebny jest cukier, który wytwarza się z buraków cukrowych zasianych przez rolnika w polu. Na podstawie swoich doświadczeń stwierdziliśmy, że spożywanie dużej ilości słodyczy jest szkodliwe! Pod koniec tygodnia rozmawialiśmy o węglu i jego produktach (np. lekarstwach) oraz o powstawaniu szkła. W galerii można zobaczyć zwierzęta układane z darów Froebla oraz lizaki cukrem malowane.

• Dzień Drzewa

Dziś Żuczki obchodzily DZIEŃ DRZEWA. Dzieci rozpoznawały drzewa, dopasowywały owoce do liści, pięknie odpowiadały na pytanie ,,Co nam dają drzewa?". Dowiedziały się co jest potrzebne, aby drzewa mogły rosnąć. Wspólnie wykonały piękne jesienne drzewo, a w grupach układały drzewa z drucikow kreatywnych i Darów Froebla. Na koniec dzieci złożyły obietnice, że będą dbać o drzewa i przyrodę. Żuczki otrzymały dyplomy przyjaciela przyrody.smiley

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• „Por, marchewka i pietruszka
            Już wskoczyły do garnuszka.
            Jeszcze seler i ziemniaczki
            i fasolka i buraczki.
            Szybko zupka jest gotowa - jarzynowa, bardzo zdrowa."

W tym tygodniu przenieśliśmy się do jesiennego sadu i ogrodu. Głównymi celami działań dydaktyczno- wychowawczych było poznanie drzew owocowych i roślin warzywnych w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym oraz kształtowanie nawyku spożywania owoców i warzyw. W sposób wielozmysłowy poznawaliśmy warzywa, rozwiązywaliśmy o nich zagadki oraz wykonaliśmy prace plastyczne. (warzywa układane Froeblem).

Zapraszamy do galerii zdjęć :)
          • URODZINY W GRUPIE ŻUCZKI

We wrześniu obchodziliśmy:
            5 urodziny Aleksandry
            4 urodziny Oskara

Życzymy Wam samych radosnych dni,
            wielu przyjaciół i dobrej zabawy w przedszkolu.smiley

Zapraszamy do galerii zdjęć.
          • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Grupa Żuczki świętowała dzis pierwszy pierwszy dzień jesieni. Żuczki poznały zwiastuny jesieni, tańczyły do utworu Antonio Vivaldi ,,Cztery pory roku - jesień". Dzieci nasladowaly ruchem spadające liście z drzew. Były też ćwiczenia oddechowe polegające na jak najdłuższym utrzymaniu liści w powietrzu oraz zawody w przedmuchiwaniu liści na stole. Dzieci ułożyły piękną dekorację na tablicy przedszkolnej, dzięki której w sali zrobiło się jesiennie.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

• DZIEŃ KROPKI
            O co chodzi z tym dniem kropki? Pięknie wyjaśnia to pani Dorota Kluska w wierszu pt. "Dzień Kropki"
            My też rozmawialiśmy o swoich talentach, nabywaniu i rozwijaniu umiejętności potrzebnych w przedszkolu - i nie tylko - o spełnianiu marzeń i wierze w siebie. Obejrzeliśmy krótką bajeczkę o Vashti, szukaliśmy kropek "ukrytych" w różnych przedmiotach oraz tworzyliśmy prace plastyczne z kropką w roli głównej.
            Fotorelacja w galerii :)
      • Witamy w naszej grupie

Witamy po wakacyjnej przerwie wszystkie dzieci i rodziców. Szczególnie gorąco witamy nowych przedszkolaków, a jest ich 8. Grupa liczy 22 dzieci - 12 dziewczynek i 10 chłopców. Pierwsze dni upłynęły nam na wzajemnym poznawaniu siebie, swoich imion, nowej sali. W galerii można zobaczyć kilka zdjęć z zabaw w sali oraz z zajęć dydaktycznych, na których przedszkolaki odwzorowywały swoje freblowskie znaczki.