• Zmiana dostawcy cateringu od dnia 1.01.2023 roku

            29.12.2022

            Zamawiający, działając na podstawie art. 253 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.), dalej: „ustawa Pzp”, udostępnia informację o wyborze najkorzystniejszej oferty w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego po dokonaniu czynności oceny i badania ofert. W wyniku czynności badania i oceny ofert Zamawiający, działając na podstawie art. 239 ust. 1 ustawy Pzp, dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty, złożonej przez Wykonawcę:

            Jacek Spółka Jawna Szpak&Sobczyk ul. Nawoja 67 32-065 Nawojowa Góra

            Uzasadnienie: Wykonawca złożył najkorzystniejszą ofertę na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w dokumentach zamówienia przy spełnieniu warunków i wymagań Zamawiającego określonych w SWZ. Oferta otrzymała łączną punktację w wysokości 100 pkt.

          • Poznaj Polskę - wycieczka do Warszawy.

            01.12.2022

            W dniach 23-25  listopada uczniowie z klas: 5, 6 i 7 wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę dofinansowaną z programu edukacyjnego "Poznaj Polskę”. Tym razem pojechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

                      Pierwszego dnia  o godzinie 5:15 zebrali się na parkingu przed szkołą, aby chwilę później wygodnym autokarem wyruszyć w pięciogodzinną podróż do naszej stolicy. Warszawa przywitała ich korkami i chłodem. Pierwszym punktem, z ministerialnej listy miejsc, które należało odwiedzić, było słynne Centrum Nauki Kopernik. Tutaj uczniowie zwiedzając w grupach mogli samodzielnie poeksperymentować, pobawić się różnymi urządzeniami, bez obawy, że je zepsują, poznać tajemnice naszego świata. Zobaczyli także wystawy czasowe: „GraMy WYgrywamy”, dzięki której odbyli niezwykłą podróż przez krainę dźwięków i wibracji oraz „Przyszłość jest dziś”, która pomogła im zrozumieć wyzwania współczesnego świata w całej ich złożoności. Uczniowie zobaczyli także różne ciekawe rozwiązania technologiczne. Celem tej wizyty było upowszechnienie osiągnięć nauki i techniki oraz pokazanie uczniom, że nauka wcale nie musi być nudna. Po opuszczeniu CNK wyruszyli mostem Świętokrzyskim pod Stadion Narodowy, aby z bliska zobaczyć ten fascynujący obiekt. Po drodze uczniowie  podziwiali naszą piękną Wisłę i znajdujący się nad nią pomnik Syreny stworzony przez Ludwikę Nitschową. Następnie wyruszyli do Białobrzegów, gdzie mieli zarezerwowany nocleg. Po urozmaiconej obiadokolacji i zakwaterowaniu wszyscy spotkali się w sali wspólnej, by tam wspólnie pośpiewać, pograć w planszówki oraz w bilarda.

                      Drugiego dnia pobytu uczestnicy rozpoczęli swój spacer od wizyty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego i wysłuchali jego historii. Następnie wyruszyli na spacer po zaśnieżonej warszawskiej Starówce, Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Zobaczyli strzelistą Kolumnę Zygmunta III Wazy,  XVI – wieczny Barbakan Warszawski, Pomnik Małego Powstańca. Podróżnicy zawędrowali także do Dzwonu na Kanonii, który podobno ma spełniać życzenia  i zobaczyli najwęższą kamienicę w Warszawie. Następnie wyruszyli na znany punkt widokowy na Gnojnej Górze, z której podziwiali widok na Ogrody Zamkowe i Wisłę. Uczniowie zawędrowali także na Rynek Starego Miasta w Warszawie, gdzie oglądali pomnik Syrenki Warszawskiej i zachwycali się architekturą tego miejsca. Podczas spaceru podziwiali także potężną choinkę i sporo iluminacji świetlnych. Zmarznięci, ale zadowoleni uczestnicy wycieczki wybrali się następnie do Zamku Królewskiego. Tam zostali podzieleni na dwie mniejsze grupy i pod opieką przewodników zwiedzili apartamenty króla Stanisława Augusta. Zobaczyli Sale: Rady, Wielką,  Rycerską, Tronową oraz Pokój Marmurowy. Odwiedzili także pomieszczenia mieszkalne Króla. Poza Pokojem Sypialnym, Garderobą i Gabinetem Króla oraz Salą Audiencjonalną podziwiali słynny Pokój Canaletta z kolekcją obrazów,  Kaplicę, Pokój Zielony oraz Pokój Żółty. Podczas zwiedzania mogli zobaczyć słynne obrazy Matejki, Rembrandta, Bacciarellego, czy Le Bruna. Dzień spotkania ze sztuką zakończyli na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. Tutaj, prowadzeni przez panią przewodnik uczniowie, zobaczyli groby znanych i zasłużonych osób w tym żołnierzy powstań narodowych od insurekcji kościuszkowskiej do powstania warszawskiego, działaczy niepodległościowych, wybitnych pisarzy, poetów, uczonych, artystów, lekarzy, polityków, sportowców. Najwięcej czasu spędzili nad grobami: bohaterów z książki Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec” – Alka, Rudego i Zośki i wysłuchali pięknej historii o ludziach, którzy byli wielkimi patriotami, gotowymi oddać wszystko, co posiadali (nawet własne życie) za wolność ojczyzny oraz poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zmęczeni ale wyposażeni w nową wiedzę, wrócili do ośrodka nad Jeziorem Zegrzyńskim.

                      Ostatniego dnia wycieczki uczestnicy wstali bardzo wcześnie rano i po pysznym śniadaniu wybrali się do Warszawy, aby zobaczyć ostatni ocalony fragment muru Getta Warszawskiego. Wysłuchali także tragicznej historii, która jest z nim związana. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie nazywane "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie". Tutaj pod okiem przewodnika uczniowie zwiedzili letnią rezydencję króla Stanisława Augusta: Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki, Podchorążówkę i Amfiteatr. Ostatnim punktem tej bardzo intensywnej wycieczki była wizyta w jednym z największych muzeów w Polsce  w Muzeum Narodowym. Uczniowie zobaczyli Galerię Sztuki Starożytnej, w której zbiory podzielono na  starożytny Egipt, Bliski Wschód i starożytną Grecję i Rzym. Następnie wszyscy dotarli do Galerii Faras, w której oglądnęli malowidła pochodzące z katedry w tym miejscu, potem przeszli do Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Wzornictwa Polskiego. Podczas spaceru po muzeum uczniowie mieli możliwość podziwiania słynnych obrazów Józefa Chełmońskiego, takich jak: „Bociany” czy „Babie lato”, widzieli na żywe oczy  „Pomarańczarkę”  Aleksandra Gierymskiego i zatopili swe spojrzenia w najsłynniejszym dziele Jana Matejki – „Bitwie pod Grunwaldem”. Wizytą w tym przybytku sztuki uczestnicy wycieczki z projektu „Poznaj Polskę” zakończyli swój wyjazd. Do domów wrócili wczesnym wieczorem.

                      Warszawa to wspaniałe miasto, w którym na każdym kroku można spotkać się z historią. Aby ja dobrze poznać nie wystarczy trzydniowa wycieczka, którą każdy z uczestników wspomina z wielką nostalgią. Każdy z nas chciałby tam wrócić jeszcze raz.