• Emocje w naturze - wyniki konkursu

            02.01.2023

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.:”Emocje w naturze.", zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie. Rozstrzygnięcie odbyło się 16 XII 2022 w Domu Kultury w Zabierzowie. Bardzo się ucieszyliśmy, ponieważ w kategorii klas VII-VIII Łucja Kuźma z KL VIII zajęła II miejsce. Prace plastyczne uczniów można było podziwiać na wystawie pokonkursowej w trakcie uroczystości rozdania nagród. Nagrodzone prace zostały wybrane także do kalendarza na rok 2023, promującego ”młode talenty” z Gminy Zabierzów oraz zabierzowskiego Centrum Kultury.

            Maria Rochon

          • Zmiana dostawcy cateringu od dnia 1.01.2023 roku

            29.12.2022

            Zamawiający, działając na podstawie art. 253 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.), dalej: „ustawa Pzp”, udostępnia informację o wyborze najkorzystniejszej oferty w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego po dokonaniu czynności oceny i badania ofert. W wyniku czynności badania i oceny ofert Zamawiający, działając na podstawie art. 239 ust. 1 ustawy Pzp, dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty, złożonej przez Wykonawcę:

            Jacek Spółka Jawna Szpak&Sobczyk ul. Nawoja 67 32-065 Nawojowa Góra

            Uzasadnienie: Wykonawca złożył najkorzystniejszą ofertę na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w dokumentach zamówienia przy spełnieniu warunków i wymagań Zamawiającego określonych w SWZ. Oferta otrzymała łączną punktację w wysokości 100 pkt.

          • Poznaj Polskę - wycieczka do Warszawy.

            01.12.2022

            W dniach 23-25  listopada uczniowie z klas: 5, 6 i 7 wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę dofinansowaną z programu edukacyjnego "Poznaj Polskę”. Tym razem pojechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

                      Pierwszego dnia  o godzinie 5:15 zebrali się na parkingu przed szkołą, aby chwilę później wygodnym autokarem wyruszyć w pięciogodzinną podróż do naszej stolicy. Warszawa przywitała ich korkami i chłodem. Pierwszym punktem, z ministerialnej listy miejsc, które należało odwiedzić, było słynne Centrum Nauki Kopernik. Tutaj uczniowie zwiedzając w grupach mogli samodzielnie poeksperymentować, pobawić się różnymi urządzeniami, bez obawy, że je zepsują, poznać tajemnice naszego świata. Zobaczyli także wystawy czasowe: „GraMy WYgrywamy”, dzięki której odbyli niezwykłą podróż przez krainę dźwięków i wibracji oraz „Przyszłość jest dziś”, która pomogła im zrozumieć wyzwania współczesnego świata w całej ich złożoności. Uczniowie zobaczyli także różne ciekawe rozwiązania technologiczne. Celem tej wizyty było upowszechnienie osiągnięć nauki i techniki oraz pokazanie uczniom, że nauka wcale nie musi być nudna. Po opuszczeniu CNK wyruszyli mostem Świętokrzyskim pod Stadion Narodowy, aby z bliska zobaczyć ten fascynujący obiekt. Po drodze uczniowie  podziwiali naszą piękną Wisłę i znajdujący się nad nią pomnik Syreny stworzony przez Ludwikę Nitschową. Następnie wyruszyli do Białobrzegów, gdzie mieli zarezerwowany nocleg. Po urozmaiconej obiadokolacji i zakwaterowaniu wszyscy spotkali się w sali wspólnej, by tam wspólnie pośpiewać, pograć w planszówki oraz w bilarda.

                      Drugiego dnia pobytu uczestnicy rozpoczęli swój spacer od wizyty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego i wysłuchali jego historii. Następnie wyruszyli na spacer po zaśnieżonej warszawskiej Starówce, Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym. Zobaczyli strzelistą Kolumnę Zygmunta III Wazy,  XVI – wieczny Barbakan Warszawski, Pomnik Małego Powstańca. Podróżnicy zawędrowali także do Dzwonu na Kanonii, który podobno ma spełniać życzenia  i zobaczyli najwęższą kamienicę w Warszawie. Następnie wyruszyli na znany punkt widokowy na Gnojnej Górze, z której podziwiali widok na Ogrody Zamkowe i Wisłę. Uczniowie zawędrowali także na Rynek Starego Miasta w Warszawie, gdzie oglądali pomnik Syrenki Warszawskiej i zachwycali się architekturą tego miejsca. Podczas spaceru podziwiali także potężną choinkę i sporo iluminacji świetlnych. Zmarznięci, ale zadowoleni uczestnicy wycieczki wybrali się następnie do Zamku Królewskiego. Tam zostali podzieleni na dwie mniejsze grupy i pod opieką przewodników zwiedzili apartamenty króla Stanisława Augusta. Zobaczyli Sale: Rady, Wielką,  Rycerską, Tronową oraz Pokój Marmurowy. Odwiedzili także pomieszczenia mieszkalne Króla. Poza Pokojem Sypialnym, Garderobą i Gabinetem Króla oraz Salą Audiencjonalną podziwiali słynny Pokój Canaletta z kolekcją obrazów,  Kaplicę, Pokój Zielony oraz Pokój Żółty. Podczas zwiedzania mogli zobaczyć słynne obrazy Matejki, Rembrandta, Bacciarellego, czy Le Bruna. Dzień spotkania ze sztuką zakończyli na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. Tutaj, prowadzeni przez panią przewodnik uczniowie, zobaczyli groby znanych i zasłużonych osób w tym żołnierzy powstań narodowych od insurekcji kościuszkowskiej do powstania warszawskiego, działaczy niepodległościowych, wybitnych pisarzy, poetów, uczonych, artystów, lekarzy, polityków, sportowców. Najwięcej czasu spędzili nad grobami: bohaterów z książki Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec” – Alka, Rudego i Zośki i wysłuchali pięknej historii o ludziach, którzy byli wielkimi patriotami, gotowymi oddać wszystko, co posiadali (nawet własne życie) za wolność ojczyzny oraz poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zmęczeni ale wyposażeni w nową wiedzę, wrócili do ośrodka nad Jeziorem Zegrzyńskim.

                      Ostatniego dnia wycieczki uczestnicy wstali bardzo wcześnie rano i po pysznym śniadaniu wybrali się do Warszawy, aby zobaczyć ostatni ocalony fragment muru Getta Warszawskiego. Wysłuchali także tragicznej historii, która jest z nim związana. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie nazywane "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie". Tutaj pod okiem przewodnika uczniowie zwiedzili letnią rezydencję króla Stanisława Augusta: Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki, Podchorążówkę i Amfiteatr. Ostatnim punktem tej bardzo intensywnej wycieczki była wizyta w jednym z największych muzeów w Polsce  w Muzeum Narodowym. Uczniowie zobaczyli Galerię Sztuki Starożytnej, w której zbiory podzielono na  starożytny Egipt, Bliski Wschód i starożytną Grecję i Rzym. Następnie wszyscy dotarli do Galerii Faras, w której oglądnęli malowidła pochodzące z katedry w tym miejscu, potem przeszli do Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Wzornictwa Polskiego. Podczas spaceru po muzeum uczniowie mieli możliwość podziwiania słynnych obrazów Józefa Chełmońskiego, takich jak: „Bociany” czy „Babie lato”, widzieli na żywe oczy  „Pomarańczarkę”  Aleksandra Gierymskiego i zatopili swe spojrzenia w najsłynniejszym dziele Jana Matejki – „Bitwie pod Grunwaldem”. Wizytą w tym przybytku sztuki uczestnicy wycieczki z projektu „Poznaj Polskę” zakończyli swój wyjazd. Do domów wrócili wczesnym wieczorem.

                      Warszawa to wspaniałe miasto, w którym na każdym kroku można spotkać się z historią. Aby ja dobrze poznać nie wystarczy trzydniowa wycieczka, którą każdy z uczestników wspomina z wielką nostalgią. Każdy z nas chciałby tam wrócić jeszcze raz.

             

             

             

             

          • Szlachetna paczka

            19.11.2022

            „SZLACHETNĄ PACZKĘ CZAS ZACZĄĆ !

            Lista potrzeb rodziny jest dostępna w gablocie przed Kościołem, na str www Parafii (www.mkbrzezie.pl ) w linku „Ogłoszenia” oraz w Internecie w linku

            https://docs.google.com/.../d/1uBB_6tSgU7RFm2JrmOOCfpkJpOjCz

            sf2/edit?usp=sharing&ouid=102789289130330362150&rtpof=true&sd=true

            Wybierając rodzinę podjęliśmy zobowiązanie do zaspokojenia 3 najważniejszych potrzeb : żywność długoterminowa , środki czystości, suszarka bębnowa na pranie. Poza tym wskazano jako dodatkowe prośby o mikser planetarny, odkurzacz, materiały szkolne, pościel, koce.

            Zbiórka Żywności i środków czystości rozpocznie się od 22 listopada. W budynku Szkoły Podstawowej wystawione zostaną pojemniki na dary a to: sucha, o długim terminie ważności żywność oraz na środki czystości.

            Zbiórka trwa do 6 grudnia b.r.

            Osoby, które zechcą dołożyć się do zakupu w/w rzeczy a zwłaszcza suszarki mogą dokonywać wpłat na konto parafii, która jest oficjalnym

            darczyńcą rodziny wybranej w Szlachetnej Paczce.

            PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NMP MATKI KOŚCIOŁA W BRZEZIU

            ul. NARODOWA 114 32-080 BRZEZIE

            Nr rachunku: 78 1440 1127 0000 0000 1242 3489

            Tytułem: „DAROWIZNA NA SZLACHETNĄ PACZKĘ 2022

            Koordynator zbiórki darów:

            Jolanta Syrek- tel 501 342 619.

             

        • „Mała książka –wielki człowiek”
          • „Mała książka –wielki człowiek”

            03.11.2022

             

            Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Brzeziu przystąpili do kampanii „Mała książka –wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy tak jak pierwszoklasiści z Brzezia, dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Z tej okazji wszystkie pierwszaki oraz ich rodzice otrzymali bezpłatne „Wyprawki Czytelnicze”. Wyprawki składają się z następujących elementów :

            • „Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych.
            • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami książki.

            Wyprawki otrzymali uczniowie klasy Ia i Ib podczas lekcji bibliotecznych zorganizowanych w szkolnej bibliotece .

            Bibliotekarz Barbara Potoczna

             

             

             

          • Nowości w bibliotece !

            02.11.2022

            Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich, którzy lubią czytać książki.                                                                         

            Mamy kolejne nowości dla zaczytanych , nowe tytuły (Gwiazdy piłki nożnej ,
            Licencja na zakochanie , Jak wychować szczeniaka , Kicia Kocia w aptece i inne  )
            oraz nowe serie ( Malamander , Szkoła trzęsiportków , Tomek Łebski , Garfield) .
            Ponad 80 nowych pozycji na jesień i zimę .

            Przyjdźcie! Na pewno znajdziecie coś dla siebie! Nie zwlekajcie.

            Bibliotekarz B.Potoczna

          • Jesienne nowości w bibliotece !

            13.10.2022

            Odkryjcie świat przyrody i niezwykłych opowieści w najnowszych pozycjach zakupionych do biblioteki szkolnej . Ponad 40  tytułów , m.in. seria Młodzi Przyrodnicy , Lewandowsk-Wygrać marzenia oraz Tajemnica dancingu czyli  Biuro detektywistyczne Lassego i Mai .

            Bibliotekarz Barbara Potoczna 

                                                                 Zapraszam

          • Laboratoria przyszłości

            16.09.2022

                      Gmina Zabierzów jest beneficjentem programu „Laboratoria przyszłości” realizowanego  przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech  mającego na celu  wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

                      Szkoła Podstawowa w Brzeziu złożyła wniosek  i otrzymała 60000 zł na zakup wyposażenia. Do grudnia 2021 roku  zrealizowano zakupy  nowoczesnego sprzętu na kwotę 36000 zł.

                      W II okresie roku szkolnego 2021/2022 roku w ramach programu „Laboratoria przyszłości” zakupiono następujący sprzęt: długopisy 3D z powerbankiem  i zestawem filamentów, zestaw konstrukcyjny „Struktury molekularne” z akcesoriami, plansze do zajęć chemii z akcesoriami (wskaźniki ph, kolby, zlewki), mikroskop USB, lupy, wagę szkolną z odważnikami , mikser dźwięku z akcesoriami, mikrofony dynamiczne oraz nagłośnienie  (kolumny, statywy, kable). Na zakup wykorzystano kwotę 24000 zł.

                      Zakupiony sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i będzie wykorzystywany podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania a także  podczas realizacji projektów, innowacji, konkursów, uroczystości i przedstawień szkolnych.